מגזין ביקורופא

הסיפורים שמאחורי הלחצנים

יום שלישי, 24.4.2012, 12:51 | מאת: המערכת

בכל יום ובכל מקום בארץ, נשזרים בחיי היומיום שמסביבנו מאות סיפורים קטנים – "קטנים" כי בשל סופם הטוב הם נחבאים מעיני התקשורת והציבור. במדור זה נביא לפניכם סיפורים מרגשים כאלה, שאולי היו נקראים "קטנים" בכל קנה מידה ציבורי, אך למעורבים בהם ולבני משפחותיהם מדובר ברגעים גדולים ודרמטיים. 

סיפורה של מירה (שם בדוי), חולת אלצהיימר המתגוררת בחיפה, ממחיש היטב עד כמה נחוצה יד מכוונת בזמן מצוקה. מירה יצאה מביתה לטיול בוקר שגרתי ברחובות העיר. כעבור שעות אחדות שטיילה בהן, הבינה שאינה יודעת עוד היכן היא נמצאת. 

מירה מיהרה ללחוץ על לחצן הסיוע  BSafe, הנמצא דרך קבע על פרק כף ידה. ליה, הנציגה שהגיבה לקריאה במוקד של ביקורופא, הפעילה את מערכת האיתור ולהפתעת גילתה כי מירה אינה נמצאת בעיר מגוריה חיפה, כי אם משוטטת בתל אביב.

"מיד התקשרתי לבת שלה, המופיעה כאשת קשר למקרי חירום, ועדכנתי אותה", משחזרת ליה המוקדנית. "הבת המודאגת, המתגוררת בבת ים, ביקשה שנדאג למונית שתביא את האם אליה".

מסתבר שהאם עלתה על אוטובוס לא נכון, שכחה לרדת והגיעה לתחנה מרכזית בתל אביב. הודות לאיתור, דיברה המוקדנית עם שומר בתחנה, שלפי הדיווחים היה הכי קרוב למירה, ושוטר שהגיע למקום חיכה אתה עד להגעת המונית. 

"כשהמונית הגיעה ליעדה בבת ים, ביקשנו מהבת שתרד לאסוף את אמה. זה היה אירוע מלחיץ בהתחלה, הרי מדובר באישה שגרה בחיפה והגיעה עד תל אביב. יש בעבודה הזאת אחריות גדולה מאוד. הלקוחות שלנו והילדים שלהם סומכים עלינו שנביא אותם הביתה בשלום, ולכן הרגשתי כיף גדול כשהצלחתי לעזור והכול נגמר בטוב".

BSafe הוא מכשיר איתור אישי, קטן וקל לתפעול, המשלב תכונות של טלפון סלולרי במערכות איתור GPS, ועל כן משרת את המטופל הן בבית והן מחוצה לו. לחיצה על כפתור אחד בלבד יוצרת קשר עם המוקד, פותחת שיחה טלפונית, מעבירה את מיקום הלקוח למוקד ביקורופא ולקרוב משפחה, ואם נדרש שולחת גם מסרון מצוקה.