ביקורופא בשירות החינוך המיוחד

ביקורופא בשירות החינוך המיוחד/משרד החינוך

מאז שנת 2019 ביקורופא מעניקים שירות למשרד החינוך בפריסה ארצית עבור כ- 30,000 ילדי החינוך המיוחד בלמעלה מ-150 מוסדות חינוך (בתי ספר וגנים) . השירות שלנו כולל שירותים רפואיים וסיעודיים של אחיות ורופאים בפריסה ארצית ובהתאמה אישית לצרכים המיוחדים של כל ילד וילד. 

אנחנו בביקורופא רואים בפרויקט שליחות וגאים מאוד בהצלחה שלנו בהענקת שירות מעולה לילדי החינוך המיוחד בישראל. הנוכחות של הצוותים הרפואיים והסיעודיים שלנו מאפשרת פעילות רצופה של מוסדות החינוך המיוחד, שהם בית למאות ילדים בישראל. ילדים רבים בחינוך המיוחד לא יוכלו להגיע ללימודים אם לא יהיו במקום אחות או רופא שיעניקו להם טיפול רצוף במהלך היום.  במיוחד בתקופת הקורונה, חשוב לשמור על שגרת הלימודים ולאפשר לילדים לצאת מהבית ככל שניתן ואנחנו שמחים שנתנה לנו ההזדמנות להירתם ולשמור על בריאותם ושגרת הלימודים של ילדי החינוך המיוחד בבתי ספר וגנים בכל רחבי הארץ. 

הנה כמה נתונים על הפרויקט, שאנו גאים בו מאוד: 

  • הפרויקט כולל מאות אחיות מוסמכות ו-עשרות רופאים (פסיכיאטרים ורופאי ילדים), צוות ניהולי של  6 אחיות מחוזיות ו- 4 רופאים מחוזיים. בפרויקט מועסקים עובדים מאוכלוסיות שונות: גברים ונשים, יהודים, מוסלמים ונוצרים במגוון גילאים מ- 24 ועד 82 . 
  • אנו מטפלים בכ- 30,000 תלמידי חינוך מיוחד ברחבי הארץ, המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות ושכליות, אוטיזם, הפרעות נפשיות, מעוכבי התפתחות, ליקויי למידה, סיעודיים ועוד. 
  • מאות בודדות של תלמידים מקבלים טיפול פולשני מצוות האחיות המסורות שלנו (כגון צנתורי שתן, סכרת, מתן חמצן, האכלה בפג ועוד), כדי שיוכלו לקיים יום לימודים בצורה טובה ובטוחה מבחינה רפואית.  
  • הצוות שלנו נותן שירות לכ- 150 מסגרות ברחבי הארץ המחולקות לשישה מחוזות עיקריים – ירושלים, ת"א, חיפה, צפון , מרכז ודרום.  
  • הפעילות מתפרסת על פני כל השנה (למעט שבועיים אחרונים של אוגוסט), במהלך כל יום הלימודים.