על החברה

ביקורופא - החברה הפרטית המובילה בישראל לשירותי רפואה ראשונית ודחופה

רשת המרפאות לרפואה דחופה ביקורופא החלה לפעול ב- 1993, ומאז שנת 2004 היא בבעלות חברת האחזקות IEL של משפחת מנדל. משפחת מנדל היא משפחה יהודית – אמריקאית ציונית, המקיימת פעילות עסקית ופילנתרופית ענפה בישראל ובארה"ב. כחלק מחזונם הציוני, החליטה המשפחה לרכוש את ביקורופא כדי להנגיש שירותי רפואה איכותיים לאזרחי ישראל בכל רחבי הארץ, מנהריה ועד אילת. 

את IEL אחזקות הקימה בשנת 2003 משפחת מנדל כדי לרכוש חברות ישראליות, במטרה למקסם את יכולתן העסקית וליצור מקומות תעסוקה בעיקר באזורי הפריפריה של ישראל. היום מחזיקה IEL בחברות ביקורופא, פניציה ירוחם ותדביק. 

במקביל לפעילותה העסקית, משפחת מנדל עוסקת רבות בפעילות פילנתרופית וחינוכית בישראל. את הפעילויות הפילנתרופיות השונות הובילה קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, שנוסדה על-ידי האחים מנדל ב-1953 והיא מממנת יוזמות מנהיגות חברתית בארה"ב ובישראל. בנוסף, הקימו האחים מנדל את מכון מנד​ל למנהיגות בירושלים, המשמש מרכז לתוכניות לפיתוח מנהיגות, ובהן תכניות מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, תכנית מנדל למנהיגות נוער, תכנית מנדל למנהיגות בתרבות יהודית ותוכנית מנדל למנהיגות אקדמית וכן את בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. בעשרים וחמש השנים האחרונות הצמיחה קרן מנדל דור של מנהיגים לתחום החינוך ולמלכ"רים. רבים מבוגרי בית הספר, יותר מ-400 במספר, ממלאים תפקידי מפתח במערכת החינוך בישראל, במלכ"רים וברשויות השלטון הלאומיות והמקומיות.

ביקורופא - החברה הפרטית המובילה בישראל לשירותי רפואה ראשונית ודחופה

חברת ביקורופא – שירותי רפואה ראשונית דחופה לכלל האוכלוסייה

חברת ביקורופא בע"מ היא חברה פרטית שהוקמה בשנת 1993 ומעניקה זה כ-18 שנים שירותי רפואה ראשונית דחופה לכלל אוכלוסיית המדינה במרכז ובפריפריה, מנהריה ועד אילת.

ביקורופא מפעילה 30 מרפאות בפריסה ארצית, מעניקה שירותי רופא עד הבית , ומספקת שירותי רפואה הן למגזר המוסדי, לרבות קופות החולים, חברות הביטוח וצה"ל, והן למגזר הפרטי, כולל חברות וארגונים גדולים.

ביקורופא מעסיקה כ-600 עובדים, מתוכם כ-350 רופאים.

ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל. מייסדים

בעשור החולף הרחיבה קרן מנדל את פעילותה ברחבי ישראל והיום היא כוללת גם את מרכז מנדל למנהיגות בנגב, המכשיר ומטפח מנהיגים ברמה המקומית בדרום הארץ ואת מרכז מנדל למנהיגות בצפון, שמתקיימות בו תכניות להכשרת מנהיגים בצפון הארץ. 

כמו כן מפעילה קרן מנדל-ישראל החל משנת 2005, את תכנית מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל, מיזם משותף עם חיל החינוך והנוער בצה"ל.

גם פעילותה העסקית של משפחת מנדל התרחבה במהלך השנים, כשבראשה עומדת רשת המרפאות לרפואה דחופה ביקורופא. היום מונה הרשת 23 מרפאות בפריסה ארצית ומספקת שירותי רפואה הן למגזר המוסדי, לרבות קופות החולים, חברות הביטוח וצה”ל, והן למגזר הפרטי, הכולל חברות וארגונים גדולים. ביקורופא מעסיקה כ- 1000 עובדים ובשנים האחרונות הרחיבה את פעולתה והיא מציעה שירותים נוספים כמו רופא עד הבית, רופא אונליין, שירותי הוספיס בית, אשפוז בית ועוד. 

היו"ר מר מורט מנדל

החברה נמצאת בבעלות חברת האחזקות IEL, שהיו"ר שלה הוא מר מורט מנדל, המשמש כיום כיו"ר וכמנכ"ל של Parkwood Corporation ויו"ר קרן מנדל. במהלך השנים הוענקו למנדל פרסים רבים על פעילותו ותרומתו לחברה, ובהם: אזרחות כבוד מטעם העיר קליוולנד, איש העסקים של השנה, פרס הנשיא (רונלד רייגן) ליזמים בסקטור הפרטי וכן תוארי כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, New York University, Gratz College, Hebrew Union College ועוד. 

 

 

ב-1992 הקים מנדל את "מכון מנדל למנהיגות" בירושלים ובנגב מתוך תחושת אחריות חברתית. המכונים עוסקים בפיתוח מנהיגות מקומית והכשרתה. מנדל הקים שורה של מרכזים דומים גם ברחבי העולם. הפילנתרופיה העסקית של מנדל מתמקדת בחידוש מודלים עסקיים לחברות בעלות פוטנציאל והשקעה בהן. בשנת 2003 הקים את קבוצת האחזקות IEL, הרוכשת חברות ישראליות, במטרה למקסם את יכולתן העסקית, תוך יצירת מקומות תעסוקה ותרומה לפעילות בקהילה. IEL מחזיקה בחברות: ביקורופא, פניציה ירוחם, תדביק וצלף.